Paryż

I dzień naszego pobytu w Paryżu (08.08.2009) zaczęliśmy od poznawania dzielnicy Le Marais (bo tam też był nasz hotel) jak i dzielnicy/ małej wyspy Ile De La Cite.

Oczywiście wszędzie tłumy turystów, ale jak mówię tłumy to mam na myśli takie tłumy, że łatwo się wśród nich zgubić. Poza tym, pierwsze wrażenia: Francuzi się zmienili. Są życzliwi i pomocni. No i ta ich mała mocna kawa! Pokochałam ją bardzo, stawia na nogi w 10 sekund a pije się ją w 5!

„Zaliczyliśmy” wszystkie turystyczne miejsca oraz poszliśmy do Muzeum Picassa.


Nie będę pisać o miejscach typowo turystycznych bo to może być nużące, skupię się na ciekawostkach:
• Wszechobecne leżaki i parasole wzdłuż Sekwany. Każdy może się tam zrelaksować i spędzić przyjemnie tyle czasu ile chce. Niby jest się w dużym mieście, a niby jednak nie.


• Za tymi leżakami specjalne dmuchawo – zraszacze dla ludzi. Rewelacyjny pomysł aby się ochłodzić. Te zraszacze nie były tylko zresztą przy Sekwanie, ale wszędzie tam gdzie były duże skupiska ludzi (np. również pod wieżą Eiffla)


• Rowery dla mieszkańców (oraz turystów). Stoją sobie w długich rządkach na ulicach i są przymocowane do stojaków za pomocą takich jakby magnesów. Z tego co się orientujemy to chyba trzeba wykupić specjalny abonament i można z nich korzystać. Świetna sprawa, bierzesz rower wtedy kiedy potrzebujesz, niezależnie od tego gdzie mieszkasz/jesteś i o odstawiasz go tam gdzie Ci wygodnie.


• Francuzi jedzą kaczkę przygotowaną „medium”. Tylko że to ich „medium” bardziej mi odpowiada naszemu „rare” (krwista). Tomek zjadł więc kaczkę a Kasia zjadała danie które zamówił Tomek. Kurczak z makaronem był pyszny.

Moze Cie tez zainteresowac
Paryż III Mount Stewart Galway

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s