Opactwo Bective – Bective Abbey

Opactwo Bective (Bective Abbey) było gwiazdą kinowego przeboju Mela Gibsona – Braveheart (Waleczne Serce). Film ten co prawda był filmowany w wielu miejscach a Bective Abbey w filmie służyło za dziedziniec Zamku Longshanks a w podziemiach był więziony główny bohater filmu Wallace. Opactwo jest pięknie położone zaraz opodal rzeki Boyne przez którą przejeżdża się średniowiecznym kamiennym mostem co dodaje uroku i przenosi nas w czasy XII wieku kiedy to zaczęto budowę opactwa.

Opactwo znajduje się na prywatnym polu, ale można jest swobodnie zwiedzać. Opactwo od strony drogi otoczone jest kamiennym murem i w pewnym miejscu muru znajduje się krata a w niej mała furtka ale tak na wysokości pół metra, więc miejsce wydaje się trudno dostępne. Gdyby nie to, że wyczytałam gdzieś na necie, że swobodnie można zwiedzać to miejsce, mielibyśmy pewne opory z wejściem na jego teren.

My mieliśmy szczęście co do pogody, było słonecznie a jak zbliżyliśmy się już bardzo do opactwa, na niebie pojawiły się ciemne chmury. Opactwo położone jest na małym wzgórzu na polu i ciemne chmury zawieszone nad nim podkreślały tylko urok miejsca, tworząc groźno-tajemniczą scenerię.

Moze Cie tez zainteresowac
Leprechaun Monasterboice Trim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s