Lough Tay – Jezioro Guinnessa

Jezioro Tay (Lough Tay) to małe, uroczo położone jezioro w górach Wicklow. Jezioro można podziwiać z okolicznych gór, ale nie można podejść do niego od lini brzegowej gdyż leży ono na terenie prywatnym. Jezioro jest również zwane jeziorem Guinnessa gdyż należy do rodziny Guinness oraz z jeszcze innego powodu… W zalezności od pory roku i dnia woda w jeziorze przybiera kolor brązowawy. Przy brzegu jest biały piasek, specjalnie przywieziony tam przez właścicieli. Dzięki tej grze kolorów, jezioro widziane z góry przypomina ogromny kufel piwa Guinness z ładną białą pianką. Do jeziora prowadzi wąska ale pełna malowniczych widoków droga R759.

Moze Cie tez zainteresowac
Achill Island Sugar Loaf Skerries

14 uwag do wpisu “Lough Tay – Jezioro Guinnessa

       • Na stałe nie ale tak żeby pomieszkać 2 tygodnie i skoczyć do następnego miejsca (typu Howth, Castleknock, Dollymount czy miłe domki opodal Stolorgan), to chętnie 🙂
        Gdybyś mogła mieszkać gdzie Ci się podoba w Dublinie, ale już tak pod kątem „na stałe”, w którym miejscu mogłabyś poczuć się naprawdę szczęśliwa? (sky is the limit)

        • odpowiadam bez zastanowienia bo dobrze wiem…w Sandymount (bo blisko centrum, piękna plaża, bardzo zielone, pełne pięknych rezydencji ale posh adres Dublin 4 nie ma nic do rzeczy 🙂 A skoro nie mogę w Sanydmount to mieszkam w moim numer 2 wymarzonym miejscu czyli Malahide. Mam to szczęście, że mieszkam tam gdzie naprawdę bardzo chcę i nie zamienię się. A tak poza tym to pytanie Twoje dość na czasie, bo chyba w malahide kupimy dom…czy „na bardzo stałe” czy mniej to czas pokaże..

         • Bardzo przyjemne miejsce, jedyny minus to płatna bramka w stronę Liffey. Z Malahide nie zapamiętałem nic prócz ekskluzywnych jachtów w porcie i ostrzeżeń o silnych prądach w zatoce ale wierzę że jest tam uroczo 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s