Półwysep Howth (Dublin zwiedzanie)

Howth (po irlandzku Binn Eadair) to pełna życia piekna wioseczka rybacka która usytułowana jest na malowniczym półwyspie Howth. Znajduje się niecałe 15 km od centrum Dublina i najłatwiej jest się do niej dostać Dartem (około 25 minut z centrum). Dzisiaj Howth to przede wszystkim dzielnica w której mieszkają zamożniejsi Dublińczycy. Howth słynnie ze swoich dobrych restauracji rybnych jak np.  Aqua Restaurant z przepięknym widokiem na zatokę jak również z  targu rybnego odbywajacego się w weekendy. Tu ma swoją siedzibą znany producent irlandzkiego łososia (znajduje się np. tez na lotnisku) Wrights of Howth. W  siedzibie firmy na półwyspie można kupić nie tylko łososia ale różne inne pyszne, swieże, ale też i dość drogie, ryby.

Malownicza linia brzegowa, port z jachtami, latarnie morskie, plaża oraz szlak wiodący po klifach (Howth Cliff Walk) wszystko to sprawia że Howth jest dość popularnym miejscem wypoczynku wielu osób zmeczonych gwarem stolicy.

Howth Cliff Walk jest bardzo ciekawym szlakiem z którego ma się przepiekny widok na morze oraz zatokę Dublińską. My raz zeszliśmy ze szlaku i przecielismy wyspę, idąc poprzez pola golfowe i „góry” które są mniej więcej na środku półwyspu. Dzięki temu mieliśmy niesamowity widok na Dublin w którym padało a na Howth wtedy było piękne słońce. Warto też podejść do ruin koscioła i małego cmentarza wokół niego – i podziwiać stąd port jachtowy. Natomiast w porcie bywają foki i to takie nawet dość osowjone – karmione przez turystów. Tomek miał to szczęście i widział je jak wybrał się kiedyś z Malahide na sea safari.

Moze Cie tez zainteresowac
Malahide Kolory Irlandii Traktat lizboński

6 uwag do wpisu “Półwysep Howth (Dublin zwiedzanie)

  1. Foki widziałam wielokrotnie, do tego bardzo sympatycznego labradora, który je obszczekiwał. Idąc w kierunku przeciwnym do klifów można trafić do kościoła, gdzie są ulotki po polsku (żoną pastora jest Polka) a przy nieużywanych drzwiach rosną dwie pnące róże: biała i czerwona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s