The Slea Head Drive

Będąc w Dingle Town postanowiliśmy przejechać się trasą po cyplu Slea Head o której słyszeliśmy, że jest piękniejsza i mniej zatłoczona niż trasa Pętlą Kerry.

Slea Head jest najbardziej wysuniętą na zachód częścią Europy. Przylądek charakteryzuje się bardzo wąską, kręta drogą (dla ludzi o mocnych nerwach!). Cisza, spokój i pewnego rodzaju magia miejsca sprawiają, że trasa Slea Head rzeczywiście jest chyba ciekawsza niż Ring of Kerry.( a może Ring of Kerry jest za bardzo przereklamowana)

Półwysep Dingle jest zamieszkały od około 6 tysięcy lat a jego mieszkańcy zostawili po sobie wiele śladów, również na przylądku Slea Head. W okolicy jest podobno kilka setek „uli” czyli beehive huts, jest fort z epoki żelaza, jest piękna plaża (z bardzo mocnymi prądami), jest Gallarus Oratory oraz kościół Kilmalkedar. Z czasów najnowszych są „famine cottages.”

Natura obdarzyła Slea Head nie tylko pocztówkowymi widokami, stromymi klifami wpadającymi dramatycznie do oceanu i ciut bezczelnymi mewami ale w bonusie dodała jeszcze Wyspy Blasket.

Nam pogoda średnio dopisała, było bardzo wietrznie i deszczowo jak to w krainie deszczowców bywa (deszcz był na tyle łaskawy że czasem robił sobie małą przerwę abyśmy mogli zrobić kilka fotek).

Dla kinomanów dodam, że film Ryan’s Daughter był kręcony właśnie na Slea Head (nie widziałam jeszcze) a kilka ujęć z filmu Far and Away było również nakręcone na Dingle Peninsula.

Moze Cie tez zainteresowac
baa baa black sheep Indian Summer Horn Head

2 uwagi do wpisu “The Slea Head Drive

  1. Mewy są rzeczywiście bezczelne i łapczywe ale za to fotogeniczne 🙂 Na jednej z plaż jest tabliczka pamiątkowa, że właśnie tam stali Tom Cruise i Nicole Kidman, piękne fale podobno bardzo często takie są.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s