Królowa piratów na Achill Island

Zima za oknem (co prawda tylko irlandzka, ale i tak zima) więc ja torturuje (lub też delektuję) się zdjęciami/wspomnieniami z wakacji. Jak zwykle na zdjęciach Irlandia wygląda cieplej niż w rzeczywistości, ale nie będę się czepiać :). Jadąc  po wyspie Achill trasą Atlantic Drive od strony Achill Sound w kierunku Cloghmore, w miejscu nazywanym Kildavnet po prawej stronie znajdziemy wieżę. Trzeba jej pilnie wypatrywać, bo łatwo ją przeoczyć, jeśli nie wie się o jej istnieniu.

Różne źródła podają różny wiek wieży (wybudowana w XV lub XVI wieku) ale w jednym się zgadzają – jest to jedna z ciekawszych wież mieszkalnych, często spotykanych w Irlandii w tamtych czasach. Wieża jest trzypoziomowa i wysoka na około 12 metrów. Kildavnet Tower prawdopodobnie została wybudowana przez lokalny klan O’Malley około roku 1429. Jednak sławę swą zawdzięcza pewnej mieszkance – legendarnej królowie piratów Granuaile (Grace O’Malley)

Wieża została wybudowana na strategicznie ważnym miejscu – chroniła wody Achill Sound, które łączą zatokę Clew z zatoką Blacksod. W czasach Granuaile wieża była jedną z kilku twierdz, którymi zarządzała. Ciekawe czy przy okazji zachwycała się widokami tak jak ja..

Moze Cie tez zainteresowac
date at the zoo Frazy wyszukiwarek 2011 Merrion Square

4 uwagi do wpisu “Królowa piratów na Achill Island

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s