12 groszy i wykręcanie szyi

Nie było mnie. Ale wróciłam. Byłam w Polsce. Czas spędzałam bardzo mile pomiędzy spotkaniami z przyjaciółmi i zakupami ciuchowo/książkowo/płytowymi. Załatwiałam też różne sprawy urzędowe. Nagle okazuje się, że urzędnicy w Polsce też potrafią być sympatyczni a sprzedawcy mili.

W sumie dwie rzeczy, oprócz śniegu, przypominały mi że nie jestem w Irlandii. Przy okazji każdorazowego płacenia gotówką byłam pytana o końcówkę (33 grosze, 17 groszy itp). Ani razu nie zostało to pominięte. Naprawdę! A ja z natury wygodna jestem i nie chce mi się szukać tych drobniaków. Widocznie mało asertywna też jestem bo za każdym razem jednak szukałam..

Światła na skrzyżowaniach.. Jak pierwszy raz wsiadłam za kierownicę samochodu w Dublinie (a było to dopiero kilka miesięcy temu gdy się w końcu odważyłam) i dojechałam do świateł to trochę zgłupiałam nie wiedząc o co chodzi i na które światła mam patrzeć.. czy te przede mną czy te umieszczone za skrzyżowaniem. Długi czas myślałam wtedy, że te światła to  kolejny dziwny pomysł Irlandczyków. W sumie teraz wiem, że lubię ten „dziwny” pomysł po tym jak jeżdżąc w Polsce i stojąc jako pierwszy samochód przed światłami musiałam zadzierać głowę do góry i wykręcać szyję żeby zobaczyć czy światło zmieniło się już na zielone. Wpadłam więc na pomysł, że nie będę się zatrzymywać przed samą linią na światłach tylko wystarczająco daleko żeby widzieć  światła, czyli tam mniej więcej na długość jednego samochodu. Ale wtedy stojący za mną trąbili. I pomyśleć, że kiedyś śmiałam się z tych irlandzkich świateł. No cóż, tylko krowa podobno nie zmienia zdania.

Moze Cie tez zainteresowac
Ruiny klasztorne Nendrum Katedra Kościoła Chrystusowego Opactwo Bective

Jedna uwaga do wpisu “12 groszy i wykręcanie szyi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s