Kup pan zamek

Szukamy tego domu, który ma być naszym własnym tu w deszczowej krainie. Szukamy i szukamy i z tego wszystkiego przeglądam w internecie strony również z takimi nieruchomościami, które nie spełniają moich oczekiwań.. co do rozmiaru łazienki lub ogrodu, ale zawsze miło popatrzeć. 😉

Zamek Caherkinmowee około 20 km od Galway można nabyć za jedyne 380 tysięcy euro co jak na irlandzkie ceny nieruchomości nie jest ceną wygórowaną. Zamek ma cztery sypialnie, internet, centralne ogrzewanie a nawet kawałek własnej prywatnej małej rzeczki.

A może lepszym nabytkiem byłby jeden z najstarszych zamieszkałych zamków w Irlandii? Zamek Cloghan w hrabstwie Offaly, szczyci się tym, że jest jednym z pierwszych zamków wybudowanych przez Irlandczyka (Eoghan O’Madden) a nie Normana, oraz swoją bogatą historią. Na terenach zamku odkryto przedmioty z tak odległych czasów jak epoka brązu. Niestety ceny nie podają..

i na koniec mój faworyt Granstown Castle w hrabstwie Tipperary – czyli tak naprawdę wieża bardziej niż zamek, ale jaka sceneria i jakie wnętrza. Wieża pochodzi z XVI wieku, mierzy około 16 metrów i ma cztery piętra. Według agentki nieruchomości, która specjalizuje się w sprzedaży zamków w Irlandii, zamek Granstown jest jednym z najpiękniej i najprecyzyjniej odrestaurowanych zamków na sprzedaż w tym kraju. Niestety i w tym przypadku ceny nie podano ;(

Moze Cie tez zainteresowac
Dublin Town Happy Hour w sądzie góra Ben Bulben

10 uwag do wpisu “Kup pan zamek

  1. Mieszkanie w zamku nigdy mi się nie marzyło, ale lubię oglądać ich zdjęcia lub jak czasem mam okazję gdzieś wejść – to na własne oczy zobaczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s