Gdzie jest Wally?

Brytyjski ilustrator, Martin Handford, wymyślił serię książek dla dzieci pod tytułem Where’s Wally? (gdzie jest wally?).  W niektórych krajach główny bohater nazywa się Waldo (where’s waldo?) Na wielkich kolorowych ilustracjach należy znaleźć głównego bohatera Wallyego. Wally ma charakterystyczną  czapkę i bluzkę w paski biało czerwone, niebieskie spodnie i okulary. Oczywiście, na tych ilustracjach jest mnóstwo szczegółów a dla utrudnienia zadania również wiele przedmiotów w barwach ubrań Wallyego. Poniżej Wally oraz przykładowa ilustracja.

Seria książek Where’s Wally jest bardzo popularna nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych. Przyznaję, że nie dziwi mnie to, bo szukanie Wallyego rzeczywiście wciąga. Na całym świecie miłośnicy tej najbardziej wyszukiwanej fikcyjnej postaci, co jakiś czas przeprowadzają różne ciekawe akcje ubierając się przy tym jak Wally. Rok temu w ramach Street Performance World Championship  w Dublinie próbowano pobić rekord Guinnessa zbierając największą ilość Wally w jednym miejscu. 3657 osób brało udział w tym wydarzeniu, podobno widziano nawet psy ubrane w charakterystyczne wdzianka.  Poniżej zdjęcia z wydarzenia oraz filmik na którym dublińscy Wally śpiewają „We are the champions”

PS. Czy ktoś mnie znalazł na dużym zdjęciu? Mogę podpowiedzieć jeśli trzeba..

Moze Cie tez zainteresowac
Tylko dla odważnych Lunch time w Dublinie Panna z mokrą głową

10 uwag do wpisu “Gdzie jest Wally?

  1. uwielbiam te książki, włąśnie zakupiliśmy komplet i sama siedzę i szukam. I co ciekawe, szybciej wyszukam te kluczyki, kości i ogon psa, niż niektórych bohaterów 🙂 moje dziewczyny kochają poszukiwania Wallego

    Anka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s