Piosenka z herbatą w tle czyli Irish teaspora

Krótko po upadku irlandzkiego tygrysa, Irlandczycy znów zaczęli emigrować i kolejne pokolenia wyspiarzy tworzą coraz większą diasporę irlandzką.

Myśląc o wszystkich znajomych i krewnych, którzy wyjechali w ostatnich latach z Irlandii, piosenkarka Roisin O wpadła na pomysł nie tylko zaśpiewania piosenki o bardzo irlandzkim tytule czyli „Tea Song” ale jeszcze zrobienia do niej ciekawego video. Irlandzcy emigranci poproszeni zostali o przesłanie krótkiego filmiku z miejsca w którym obecnie mieszkają. Był tylko jeden warunek – na filmiku należy pić herbatę. Oto video pokazujące Irish diaspora (czy raczej jak zostali nazwani Irish teaspora) pijącą swoją ukochaną herbatę. Miłego oglądania.
PS. Scenki na których jest Greg Purcell jakoś mnie wzruszyły, że jeszcze trochę a może i nawet pojawiłaby się łza w moich emigranckich oczach

I think I’ll make another cup 🙂

25 uwag do wpisu “Piosenka z herbatą w tle czyli Irish teaspora

  • właśnie oglądając zastanawiałam się jaki Polacy mogliby nagrać filmik. Do głowy przyszły mi jedyne pierogi, ale stwierdziłam po chwili, że odpada bo zbyt pracochłonne więc kto będzie robił pierogi na potrzeby filmiku 🙂 Wódka mi nie przyszła do głowy… to chyba już nie te czasy 🙂

    • tak myślę, że nie te czasy. Polacy teraz piją wino lub piwo a nie wódkę. A czemu obcokrajowcy pytają o wódkę? Bo kultura picia zmienia się o wiele szybciej niż stereotypy//.

     • Naprawde? Ja jestem osoba, ktora nie spozywa wodki- bo mi nie smakuje. Ale niemal kazdy Polak i kazda Polka jakich znam w Dublinie pija wodke. Nie twierdze, ze zawsze, ale potrafia pic ja naprawde zawodowo:). Spedzilam ostatnio w Polsce niemal 3tygonie- spozywano wodke:). Na pewno pijemy jej mniej, ale czy malo?

      • każdy ma inne doświadczenia w tym względzie… i dobrze że się różnimy i nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Ja nie pamiętam kiedy na oczy widziałam wódkę po raz ostatni nie mówiąc o jej piciu. To samo o Polakach tutaj mogę powiedzieć chociaż znam ich tylko kilkoro to może nie jest to reprezentatywna grupa. 🙂 Moi przyjaciele i znajomi w Polsce też nie piją wódki. Mi się wódka kojarzy ze starszym pokoleniem.

         • Mowy nie ma. Wódkę okazjonalnie spożywałam w średniej szkole oraz czasach studenckich. Teraz jestem dojrzała, jak wino – które preferuję i które możemy wypić:).

          • no i dobrze że wybrałaś jednak wino. ja wódki nie piję co zresztą można wywnioskować z moich wypowiedzi. To dojrzale wypijmy wino. Ja czerwone preferuję a Ty? Kiedy i gdzie jeszcze powiedz? 🙂

          • Czerwone obowiązkowo wytrawne. Dla dobra sprawy mogę wypić białe wytrawne, ale co czerwone to czerwone.. Do końca Listopada jestem lekko zajęta a później możemy się umawiać na degustację wina. Zawsze(!) zapraszam do siebie, ale możemy pierwszy raz możemy się spotkać na bardziej neutralnym gruncie czyli ‚na mieście’;).

 1. No i widać wyraźnie, że Irlandczycy wyjeżdżają tam, gdzie są wysokie budynki i gdzie jest ciepło. Greg Purcell to jakiś aktor, czy co? Przy okazji policzyłem ile ja jestem dni w Irlandii – ponad 2000.

 2. no, do Melbourne to szokująca klimatycznie przeprowadzka 🙂
  chciałbym zobaczyć taki film o Polakach z róznych miejsc, miałbym tylko jeden warunek, trzeba by czymś zastąpić herbatę ;P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s