Killykeen Forest Park

Mietkowi 😉

Czyż Cavan nie ma wszystkiego? Umiarkowany klimat śródlądowy oraz przestrzeń jaką zdają się tworzyć sporej ilości wszelkich rozmiarów jeziora. Powiadają, że jest ich 365, po jednym na każdy dzień roku.

Jakby tego było mało, kilka kilometrów od stolicy hrabstwa, na 240 hektarach położony jest Killykeen Forest Park. Jest to niesamowite miejsce i ma tak wiele ciekawych tras, że mimo iż bliskie sąsiedztwo miasteczko Cavan przyciąga sporo miłośników przyrody, i tak można zatonąć w ciszy a przy odrobinie szczęścia nawet się zgubić 🙂  Cisza jaka tam panuje jest z tych cisz, które uspokajają a zarazem weselą – trele ptaków, cykanie świerszczy i szum wody niemalże otaczającego nas z każdej strony jeziora Oughter. Podejrzewam, że o każdej porze roku jest to miejsce wspaniałych wędrówek, mi dane tam było być wiosną.

killykeen forest park (1) killykeen forest park (2) killykeen forest park (3) killykeen forest park (4) killykeen forest park (5) killykeen forest park (6) killykeen forest park (7) killykeen forest park (12) killykeen forest park (13)

Oczywiście Irlandia nie byłaby sobą gdyby oprócz pięknej przyrody i ciszy to uroczysko nie miało dla nas kolejnej niespodzianki. Na mini mapce widziałam zaznaczone “heritage site” co w sumie w Irlandii może oznaczać niemalże wszystko. Tym razem były to pozostałości po dawnych grobowcach sprzed około 5 tysięcy lat. Swego czasu były to groby o strukturze przypominającej płaski dach na palach. Otoczone były małymi ścianami tworzącymi tak jakby małe dziedzińce, stąd nazwa grobowców – grobowce dziedzińcowe czyli court tombs.

killykeen forest park (11) killykeen forest park (10) killykeen forest park (9) killykeen forest park (8)

Nabraliście ochoty na wiosenne eskapady i wędrówki? Ja też! Pięknych tras i resetu psychicznego, co się przyda po zimie, życzę! 😉

20 uwag do wpisu “Killykeen Forest Park

  1. Wspaniałe zdjęcia. Kocham jeziora i lasy wszędzie gdziekolwiek są, dlatego każdego roku jestem na naszych jeziorach. Ulubiłam szczególnie okolice jez. Giłwa (Gilwa) na Warmii – jest tam pięknie, jeszcze cicho, pachnie niezwykle, są nawet kormorany i już marzę o tym by tam być, ale…

  2. Dodam jeszcze od siebie że na jeziorze jest wysepka na której znajduje się Cloughoughter Castle. Niestety trzeba przeprawić się łodzią. Ładne miejsce gdy ładna pogoda. Ogólnie hrabstwo Cavan, moim zdaniem, nie zachwyca. A może mam po prostu przesyt?

  3. nabrałam ochoty na wycieczkę, zwłaszcza, że pora juz powoli się zbliża. muszę wspomnieć małżonowi o tym parku, na pewno się ucieszy; dzieci trochę mniej 🙂

  4. O widzisz, nie trafiliśmy na grobowce 🙂 Choć widać na zdjęciach, że młodość mają już daleko za sobą 🙂 Sam park fajny, rozległy, pozytywny. Przechodziliście wzdłuż domków letniskowych ukrytych w lesie?

  5. Może czytałaś moją relację z tego miejsca? 🙂 Szło się wzdłuż wody, były takie małe mola a w lesie, jeśli się nie mylę, dość spore, chyba piętrowe domki koloru czerwonego (?). 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s