Fairy Castle Loop & Ticknock w Dublin Mountains

Co robicie kiedy zimę już powoli czuć w powietrzu ale jeszcze jej nie ma? A to co jest to weekend i brak deszczu? Można wybrać się na spacer w góry? Taki niezbyt wymagający, długi oraz z pięknymi widokami na Dublin? Na taki właśnie dzień polecam trasę zwaną Fairy Castle Loop.

W pierwszej części trasy dochodzi się do masztów na szczycie Three Rocks. Następnie przechodzi się przez las Ticknock w Górach Dublińskich a nawet przez jakieś dwa kilometry podąża się trasą zwaną Wicklow Way. Szlak Fairy Castle Loop jest bardzo dobrze oznakowany, co jakiś czas zauważymy charakterystyczny zielony znak ze śladami stóp. Popularność swą szlak pewnie zawdzięcza swej różnorodności. Idziemy lasem, po otwartej przestrzeni grzbietów gór, po kładkach i kamiennych głazach. Dodatkową zaletą szlaku jest jego łatwa dostępność, to że leży na przedmieściach Dublina i przede wszystkim proponuje piękne widoki na Dublin i sąsiednie góry. Na szczycie przez który prowadzi szlak znajdziemy stosik kamieni. Pewnie w sumie takie moje określenie jest nieco obrazoburcze bo to nie taki znowu pierwszy lepszy banalny stosik, przykrywa on bowiem  grobowiec z Epoki Brązu. Ponieważ jednak wejścia do grobowca nie widać, ani nie ma żadnej o nim tablicy informacyjnej, jesteśmy rozgrzeszeni nazywając stosik kamieni właśnie stosikiem. Na szlaku ruch jest dość spory i widać, że większość chodziarzy to tubylcy, którzy skręcają w różne wydawałoby się sekretne i w niewiadome dokąd wiodące ścieżki, po to by po kilku kilometrach wyłonić się z nich w innym miejscu i znów się z nimi przypadkowo spotkać. Spotkacie osoby około 80 roku życia, rodziny z dziećmi, biegaczy oraz niemal profesjonalnych górołazów. 🙂 Na biegnącej od czasu do czasu w pobliżu trasie rowerowej będą Wam co jakiś czas migać miłośnicy kolarstwa górskiego.

To co? Termosik i w drogę?

Ticknock, Dublin Mountians

Fairy Castle Loop

Ticknock, Dublin Mountians

Fairy Castle Loop

Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop 20150906_133037 Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop, góry, spacer Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop, góry, spacer Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop, góry, spacer 20150906_125237 20150906_124930 Ticknock, Dublin Mountians , Fairy Castle Loop, góry, spacer 20150906_124107 - Copy

12 uwag do wpisu “Fairy Castle Loop & Ticknock w Dublin Mountains

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s