Blogi które polecam czyli Share Week 2017

Nadszedł czas wiosny czyli ciekawy czas odkrywania blogów, dzięki akcji Andrzeja Tucholskiego – Share Week. Mimo, że można polecać blogi, również i takie, które mają duże zasięgi i są dobrze znane, ja tak nie zrobię. Powód tego jest dość banalny – ja nie znam blogów, które są podobno powszechnie znane i mają kilkadziesiąt tysięcy wejść dziennie. Czytuję blogi niszowe, gdzie nie ma setek komentarzy pod każdym wpisem, ale za to każdy z autorów tych blogów, wydaje mi się dobrym znajomym, a wizyta na stronie przy okazji nowego wpisu, to takie wpadnięcie na kawę – gdzie mnie znają, ale zawsze coś nowego i ciekawego mi powiedzą.

Mam ochotę polecić Wam wielu blogów. Na swojej stronie można polecić ich dowolną ilość, jednak na stronie Andrzeja jedynie trzy. Z tego też powodu, polecę tutaj też polecę trzy, gdyż nie miałabym pojęcia jak po zarekomendowaniu wielu blogów, ostatecznie wybrać te jedyne. 

Zapraszam: 

warsztat

Blog prowadzony przez dziennikarza Tygodnika Podhalańskiego – Józefa Figurę. Jak sam autor mówi, na stronie znajdziecie tematykę związaną z dziennikarskim warsztatem, ciekawostki, spostrzeżenia dotyczące mediów i nie tylko. Zacznę od tego, że lubię ten blog za góry bo o życiu i wydarzeniach lokalnych Józef pisze dość często, oczywiście z perspektywy dziennikarskiej. Nie przeszkadza mi to, że na blogu jest również sporo zapowiedzi i relacji ze szkoleń realizowanych przez prywatną firmę Józefa – wprost przeciwnie. Zajrzyjcie, a sami stwierdzicie, że chcielibyście aby wszyscy dziennikarze przeszli przez te szkolenia zanim sami zaczną coś pisać. 🙂

zimawub

Kolejny blog, który chcę Wam polecić to Zimawub. 

Skrót nazwy bloga pochodzi od „Zima w Ułan Bator”. Parafrazując autora, po zimie jednak nastała wiosna, a że nie mógł się zatrzymać, to jedzie z postami już od kilku lat. Ja sama, blog zaczęłam chyba śledzić, wtedy gdy autor był już w Chinach, a nie w Mongolii. Obecnie jest z powrotem w Polsce wraz ze swoją chińską żoną oraz dzieckiem. Na blogu nie przeczytacie opisów charakterystyczne dla większości blogów podróżniczych czyli takich jak w przewodnikach turystycznych i to pewnie jeden z powodów, dla którego go polubiłam. Kolejnym, dla którego wciąż go czytam, a powrót autora do Polski nie ma na to żadnego wpływu, to Jego spostrzegawczość, poczucie humoru i błyskotliwość.

piorem

Po dwóch panach, czas na panią. Przedstawiam Wam blog Piórem – Obiektywem. 

Gdybym została poproszona o opisanie Jej blogu w dwóch słowach, nazwałabym go „Kraina łagodności”. Dorota robi piękne, delikatne zdjęcia które mnie zawsze wprowadzają w nazwijmy to jazzowy nastrój. Dzieli się kawałkami swojego życia, zaczarowanym ogrodem, wycieczkami rowerowymi z przyjaciółmi lub z mężem. Pokazuje piękno i uroki swego otocznia, małej lokalnej ojczyzny. Może, nie pod każdym Jej wpisem zostawiam komentarz, ale chcę żeby wiedziała, że każdy czytam bo są dla mnie właśnie takim przystankiem w Krainie Łagodności, tak potrzebnym w codziennym biegu i nadmiarze informacji.

A Wy jakie blogi czytacie i polecacie? 

13 uwag do wpisu “Blogi które polecam czyli Share Week 2017

 1. Zimawub fajny, chyba będę czytał. Warsztat Medialny – kompletnie nie moja bajka, będę się trzymał z daleka. Piórem – Obiektywem – czy jest gdzieś link do tego bloga? Bo klikanie w fotkę nie bangla.

  Moja lista tutaj – zapraszam w wolnej chwili 😉
  https://xpil.eu/5it

  I tradycyjnie już pozdrawiam zza blogowej miedzy.

 2. Kasiu, dziękuję za dostrzeżenie. Mieszkamy tak daleko, piszemy na różne tematy i jak widać – jest to ciekawe uzupełnienie.
  To jeszcze tylko dodam ciekawostkę: kiedy góral wznosi toast (oczywiście piją wszyscy z jednego kieliszka) woła do kompana: hej! Widzę cię!
  A ten zwykle odpowiada unosząc potem naczynko w ramach rewanżu: i ja nie ślepy!
  To tak przy okazji wyliczania ulubionych blogów, który właśnie przygotowuję:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s