Czy zbyt długo mieszkasz w Irlandii?

Jak długo mieszkasz w Irlandii? Zastanawiasz się, czy nie za długo? Chętnie Ci pomogę w odpowiedzi na to pytanie. Używając odpowiedzi „tak” lub „nie”, odpowiedz sobie na poniższe pytania.

 1. Potrafisz rozmawiać o pogodzie z każdą napotkaną osobą oraz znasz co najmniej 20 sposobów na opisanie każdego rodzaju deszczu.
 2. Takie imiona jak Aoife, Eoghan czy Tadgh nie robią na Tobie żadnego wrażenia, wiesz jak je wymówić i jakiej płci dotyczą.
 3. W grudniu Twój kalendarz spotkań towarzyskich pęka w szwach tak samo jak i brzuch od ilości zjedzonych obiadów świątecznych.
 4. Wysiadając z autobusu dziękujesz kierowcy. 
 5. Wiesz, że pytanie „how are you” to milsza forma „dzień dobry” i nie odpowiadasz na nie litanią wszelkich swoich utrapień, skarg i ogólnych narzekań. Ponadto, często wcale na nie nie odpowiadasz, tylko zaczynasz rozmowę.
 6. Masz swój lokalny pub, w którym regularnie bywasz.
 7. Mówiąc „football” masz na myśli GAA, a chcąc powiedzieć o piłce nożnej mówisz „soccer”.
 8. Nie widzisz w tym nic dziwnego, że w irlandzkim radiu jest jednominutowa przerwa o godzine 12.00 oraz 18.00 na Anioł Pański.
 9. Często zaczynasz opowieść od słów: „wait till I tell you”.
 10. A na pytania zamknięte nigdy nie odpowiadasz ” tak” lub „nie” tylko łączysz te dwa słowa ze sobą w „no/yeah” lub „yeah/no” oraz dodajesz kilka słów wyjaśniających.
 11. Nie zapłaciłeś rachunku za wodę bo „Water is a human right and a public good, not a commodity.”
 12. Sarkazm oraz ironia weszły Ci w krew i na dodatek do twarzy Ci w nich.
 13. Uwielbiasz mojego bloga i stronę na fejsie i w ramach dowodu, podzielisz się tą ankietą ze znajomymi i przyjaciółmi.

Jeśli 13 razy powiedziałeś „tak” to jedynie podpowiem Ci, abyś pakując się nie zapomniał(a) zabrać swoją rudą brodę i czapkę Leprechauna. Jeśli masz mniej, to chyba możesz jeszcze tu trochę zostać.

A teraz przyznaj się jaki masz wynik i co według Ciebie to oznacza?

15 uwag do wpisu “Czy zbyt długo mieszkasz w Irlandii?

 1. Haha, doskonała lista 😉

  Poniżej moje odpowiedzi (1: tak, 0: nie, 0.5: pół na pół). Łącznie zdobyłem 8 punktów na 13

  1: 0.5, 2: 1, 3: 1, 4: 1, 5: 1, 6: 0, 7: 0, 8: 0, 9: 1, 10: 1, 11: 0, 12: 1, 13 0.5

  Komentarze:

  Pół na pół, ponieważ co prawda o pogodzie gadam z każdym napotkanym, ale nad tymi dwudziestoma sposobami to jeszcze muszę popracować.

  6 i 7: Nie chodzę do pubów, nie interesuę się żadnym sportem. Tak samo zresztą było przed wyjazdem do Irlandii, tu się niewiele zmieni.

  11: Jestem ciężkim frajerem i zawsze płacę wszystkie rachunki na czas. W przypadku rachunku za wodę wyszło mi to akurat na dobre, ponieważ gdybym miał zaległości, nie mógłbym sprzedać mieszkania.

  13: Pół na pół, bo co prawda bloga uwielbiam i czytam regularnie, ale fejsa nie używam.

  Wrzucę linka do tego wpisu na swój blog lada moment, co mi tam.

  Pozdrawiam!

 2. Z tym płaceniem za wodę to sprawa nie jest taka prosta 🙂 Ja akurat uważam, że za DOSTARCZANIE wody należy płacić (bo płacimy za to a nie za wodę jako taką), ale po pierwsze to powinno być rozwiązane za pomocą licznika a nie ryczałtem jak próbowano zrobić, no i wówczas powinna zostać zniesiona aktualna opłata za „bezpłatne” używanie wody – wiecie w czym za to płacimy? 😉

 3. Mon Dieu…ja bym nie wytrzymal tych pretensjonalnych imion przasnych celtyckich – mimo iz interesowala mnie ta kultura,
  – ani deszczu brrr. „Kultury deszczu”… Jednak wole imiona anglosaksonskie, a francuskie jeszcze bardziej, a czasami nawet kobiece arabskie.

  PS Tutaj na poludniu Francji czesty zwrot pogodowy to po prostu : jest ładnie ! ( W sensie dobra, ciepla , fajna pogoda ).
  I jak do wszystkich dobrych rzeczy, szybko sie do tego przyzwyczailem.

 4. To wcale nie jest smieszne, broda mojego narzeczonego naprawde jest coraz bardziej rudawa 😀 (a pisze bez polskich znakow, bo nie mam ich w swojej irlandzkiej klawiaturze :D)
  Dodalabym jeszcze: nie obchodzisz zadnej innej tradycji niz chodzenie do pubu
  Ostatnio naprodukowalam sie w odpowiedzi na pytanie co robimy na swieta wielkanocne i dostalam odpowiedz „wiesz, bo my to idziemy do pubu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s