Skerries – rybacka mieścina

Skerries to położona na północ od Dublina, rybacka mieścina z niesamowitym pejzażem morskim. Można do niej dojechać autobusem miejskim z Dublina, albo dartem. Przyjazd dartem oferuje spektakularny widok gdy pociąg jedzie po wiadukcie otoczonym z obydwu stron morzem oraz piękny widok samego Skerries ze zbliżającego się pociągu. Podróż autobusem również zapewnia wrażenia bardziej krajoznawcze – autobus jedzie jakąś dalszą trasą i jest to dość długa wycieczka ale można „zwiedzić” wiele miejsc.

Skerries jest dla mnie miejscem bardzo radosnym, może dlatego że za każdym razem gdy byłam w Skerries pogoda nam dopisywała. Mieścinka z daleka wita nas dwoma wiatrakami (do tego jeszcze jest młyn wodny). Wiatraki te można zwiedzać wewnątrz z przewodnikiem, ale my nigdy nie skorzystaliśmy bo w sumie wiatraki widzieliśmy mnóstwo razy w skansenie w naszym mieście rodzinnym. Wiatraki nie są już używane ale wciąż się kręcą na wietrze. Za wiatrakami jest duży pas zieleni i boiska a następnie dwa typowe irlandzkie kamienne kościoły. Wioseczka jest czysta, kolorowa i zadbana. No i wybrzeże. Spacer wybrzeżem w Skerries, zarówno tym rybackim i tym zwyczajnym, należy do przyjemności.

Piękne widoki, niesamowicie jasno-niebieskie morze, bujna trawa. W słoneczny dzień, pejzaż morski sprawia wrażenie pocztówki z wakacji z ciepłych egzotycznych krajów (jak na zdjęciach). W Skerries jest dość sporo małych chatek oraz takich chatek ze słomianymi dachami co tylko dodaje uroku i autentyczności tej rybackiej osadzie. Oprócz tego wzdłuż linii brzegowej jest dużo bardzo ładnych domów, z pięknymi tarasami i widokami. Domy te i ich otoczenie często mają marynistyczne detale. Gdy chce się gdzieś wyskoczyć na dzień w pobliżu Dublina, polecam Skerries. I nie wróci się stamtąd głodnym – w Skerries jest kilka dobrych restauracji i pubów.

więcej moich zdjęć ze Skerries tutaj

Moze Cie tez zainteresowac
Dingle Town dzień św. Patryka Powerscourt Estate

10 uwag do wpisu “Skerries – rybacka mieścina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s